• SoZŠ Integrál pro žáky se SPU, s.r.o.
  • SoZŠ Integrál pro žáky se SPU, s.r.o.
  • SoZŠ Integrál pro žáky se SPU, s.r.o.
  • SoZŠ Integrál pro žáky se SPU, s.r.o.
  • SoZŠ Integrál pro žáky se SPU, s.r.o.
  • SoZŠ Integrál pro žáky se SPU, s.r.o.
  • SoZŠ Integrál pro žáky se SPU, s.r.o.
  • SoZŠ Integrál pro žáky se SPU, s.r.o.

Co jsme zažili při exkurzním dnu?

1. a 2. třída: Botanická zahrada v Troji

Třetí květnový týden nám počasí moc nepřálo, ale v den exkurze naštěstí nepršelo. Vyrazili jsme do botanické zahrady v Troji. Po krátkém hledání jsme našli naši slečnu průvodkyni, která pro nás měla připravený program Nej, nej mezi rostlinami. Vzala nás na nejznámější místa zahrady. Viděli jsme strom, který je odolný proti požárům, stopu dinosaura i zkamenělé dřevo. Protože jsme chtěli vidět víc, vyšlápli jsme si kopec ke skleníku Fata Morgana. Exkurzní den se nám vyvedl na jedničku!

3. třída: Muzeum Karla Zemana

V Muzeu Karla Zemana jsme vytvářeli krátký animovaný film. Modelovali jsme postavy, fotili jsme a kreslili pozadí. Naše filmy se jmenovaly Jurský boj a Tsunami přichází. V muzeu se nám moc líbilo.

4. třída: Tramvajový dispečink Na Bojišti

Letos jsme se šli podívat, jak fungují tramvaje na tramvajový dispečink a do tramvajové vozovny. Viděli jsme v přímém přenosu, co se děje v Praze, které tramvaje jedou včas, kde je na trase nějaký problém, jak se řeší. Ve vozovně jsme si vyzkoušeli sedět v tramvaji jako řidič, výstražně si zazvonit, zavřít a otevřít dveře tramvaje. Moc nás to bavilo a možná nás některé za pár let uvidíte v uniformě Dopravního podniku Praha.

5. třída: Hasičská stanice v Jinonické ulici

My jsme zavítali na exkurzi k hasičům do Jinonic. Provázel nás příjemný mladý hasič a trpělivě odpovídal na naše otázky. Prozkoumali jsme podrobně jedno vozidlo, spustili hasičskou sirénu, vyzkoušeli si speciální brýle do kouře. Pozorovali jsme slaňování hasičské skupiny. U hasičů se nám líbilo, měli jsme radost z dárečku – vystřihovánky hasičského auta.

6. třída: Rádio Impuls

Když posloucháte rádio, určitě vás napadne, jak to tam asi vypadá a funguje. My jsme to při exkurzním dnu poznali. Byli jsme v rádiu Impuls. Dvě hodiny se nám věnoval sám šéfredaktor. Představil nám některé zaměstnance a ukázal nám, jak se posílají data do éteru, jak funguje všechna technika, dal nám potěžkat mikrofon a bavil nás veselými historkami. Pak nás pozval do živého vysílání Vlasty Korce a ten nechal Matěje přečíst zprávu o dopravní situaci na dálnici. Nakonec s námi natočili anketu, kterou odpoledne odvysílali.

7. třída: Vyšehrad

Dne 16. 5. jsme společně byli na Vyšehradě. Po celou dobu nás provázel badatel Tom se svou věrnou koloběžkou. Prošli jsme Slavín, baziliku sv. Petra a Pavla a nakonec kasematy. Viděli jsme, kde jsou originální sochy z Karlova mostu. Bylo to super! Nejvíc se nám líbilo podzemí, hledání atributů, ze kterých jsme skládali erb a soutěžení. Obohatili jsme svoje znalosti a Tom nás moc chválil. Na exkurzi budeme v dobrém vzpomínat.

8. a 9. třída: Národní památník Terezín

My jsme navštívili Národní památník Terezín. Cesta z Prahy trvala autobusem necelou hodinu. Když jsme dorazili na místo, šli jsme se podívat do Muzea ghetta. Tam jsme viděli mnoho dokumentů z hrůzné historie Terezína. Zajímavé a děsivé byly například obrázky namalované uvězněnými dětmi. Potom jsme přejeli do tzv. Malé pevnosti, kde nás čekala paní průvodkyně. S ní jsme si prohlédli všechna temná zákoutí tohoto ponurého místa a dozvěděli jsme se od ní hodně zajímavostí. Celkově byla návštěva Terezína moc zajímavá a poučná. To místo je totiž důkazem toho, že hrůzy, které se tam děly, se už nikdy nesmí opakovat!

 

PODÍVEJTE SE NA FOTOGRAFIE Z EXKURZNÍHO DNE