• SoZŠ Integrál pro žáky se SPU, s.r.o.
  • SoZŠ Integrál pro žáky se SPU, s.r.o.
  • SoZŠ Integrál pro žáky se SPU, s.r.o.
  • SoZŠ Integrál pro žáky se SPU, s.r.o.
  • SoZŠ Integrál pro žáky se SPU, s.r.o.
  • SoZŠ Integrál pro žáky se SPU, s.r.o.
  • SoZŠ Integrál pro žáky se SPU, s.r.o.
  • SoZŠ Integrál pro žáky se SPU, s.r.o.

Tábor 2018

AHOJ! vodáci a vodačky,

LETOS NA OTAVU, 1. - 6. července

Pro letošní rok jsme se rozhodli okusit vody Otavy a vydáme se na ni první červencový týden. Čeká nás dolní úsek od Sušice do Písku v délce 67 km s 19 jezy. Nebezpečný je určitě ten ve Strakonicích, kde se nevyhneme přenášeníLTrasa je určena i pro začátečníky v otevřených lodích (kanoe), kterým stačí rychlost 4-5 km/h. Podle dlouhodobé statistiky je Otava právě v této době sjízdná ve všech dnech v měsíci.  Těšte se na plavbu šumavskou krajinou s rozkvetlými loukami, romantickými údolími a hlubokými lesy.

PŘIHLÁŠKA KE STAŽENÍ ZDE

Ahooooooooooooooj 1. července!

Pamatujete si ještě, jak to loni vypadalo na Lužnici?

A jak to vypadá na Otavě?

Šumavská západočeská a jihočeská řeka Otava vzniká soutokem dvou horských bystřin Křemelné a Vydry v místě podle někdejšího majitele pily Čeňka Bubeníčka zvaného Čeňkova Pila. Zaniká pak svým soutokem s Vltavou pod hradem Zvíkov, kdysi se tyčícím vysoko nad oběma řekami. Řeka Otava byla kdysi po stovky let významnou dopravní tepnou. Za středověku i novověku vzkvétala na jejích poklidných vlnách a v nebezpečných soutěskách voroplavba i lodní doprava.

Vodáctví na Otavě pěstujeme dvojího druhu. To první je jarní, sportovní. To druhé je letní, turistické. Otava letní, turistická svým výchozím bodem může překrývat úsek sportovního pojetí. Na polokrytých plastových kánoích je možné vyjíždět už z Rejštejna. Další z obvyklých míst startů jsou Annín nebo Sušice od jezu Chmelenský (u železničního mostu). Cíl bývá volen v závislosti na době splouvání. Během pěti až sedmidenní akce se celkem bez potíží dostaneme až pod Písek. Plavba na prvních 5 km do Rejštejna je omezena vyhláškou NP Šumava. Řeka má v tomto úseku velký spád, množství balvanů, a velmi studenou vodu, je sjízdná pouze na jaře a po deštích a pouze pro zavřené, nebo nafukovací lodě. Obtížnost tohoto úseku je WW 2-3. Podcenění vlastních schopností, vodního stavu a vybavení může být životu nebezpečné. Dalších 14 km do Sušice bývá sjízdných také pouze zjara. Je zde několik jezů, které odvádí všechnu vodu z řečiště. Pod Sušicí se již řeka mění v tok nížinného charakteru (ZW C až A) a je sjízdná zpravidla celoročně. Má stále krásně čistou hnědou šumavskou vodu, štěrkové koryto množství jezů, převážně s propustmi, za příznivého vodního stavu sjízdných. Několik jezů patří ale mezi velmi nebezpečné a je nutné je přenést. Znečištění je mírné a spíš je postřehneme až pod Strakonicemi. Úseků s vysloveně rybniční hladinou nekonečného „voleje“ je poskrovnu.

Letos byla Otava otevřena v sobotu 7. 4. 2018 šestikilometrovou plavbou ze Sušice do Rabí. Před startem si účastníci užili krátké vodácké divadelní představení místního ochotnického spolku Schody.

 

Chceš další inforamce? Napiš na Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript  cool

 

PŘIHLÁŠKA KE STAŽENÍ ZDE